it:software:android-mobilni-aplikace

Android - mobilní aplikace

Adidas running by Runtastic je docela šikovná aplikace pro běhání. Nevyužil jsem její plný potenciál, protože jsem ji nahradil smart watch a softwarem v hodinkách. Nicméně pokud bych hodinky neměl, tak bych ji asi dál používal.

Pumpdroid zobrazuje ceny paliv v okolí (benzín, nafta, LPG). Pravdou je, že jsem aplikaci nikdy moc nevyužil. Spíše jsem se skrz ni párkrát porozhlédl po okolí a zvyknul jsem si tankovat u benzinek, které mám vyzkoušené a pocestě. Nicméně s přechodeme na elektromobil už pro mě bude aplikace brzy zbytečná.

Waze komunitní navigace.

Fing - Network Tools je nástroj k vyhledání dalších počítačů na stejné síti, jako je připojený mobilní telefon. Zpočátku jsem ho využíval, později jsem ho nahradil aplikaci WiFiman.

WiFiman je nástroj pro otestování rychlosti WiFi, zmapování obsazenosti kanálů WiFi a mimo jiné ho také využívám ke zjištění okolních počítačů na síti a jejich IP adres.

Wifi Analyzér je nástroj pro zmapování obsazenosti kanálů WiFi. Nakonec jsem tento nástroj nahradil nástrojem WiFiMan

SMS Backup & Restore aplikace na uložení SMSek a výpisů volání. Použil jsem ji zatím jednorázově, abych uložil data z původního telefonu na Google disk a mohl archivovat nebo obnovit v novém telefonu.

Screen Stream Mirroring je aplikace, který streamuje všechno, co udělám na telefonu. Takže použití je například, když chci na prezentaci ukázat, co dělám na telefonu. Spustím aplikaci a na počítači zapnu program VLC, otevřít nové médium a pak URL tedy IP adresu zařízení a port. Například takto:

tcp://192.168.1.54:5000

Meta Business Suite slouží ke správě firemních stránek na Facebooku (Meta) přes mobilní telefon.

Redminer je mobilní aplikace k Redmine. Redmine je svobodný a open source softwre pro řízení projektů a bug tracking systém. Aplikace vypadá docela slibně, vnímám ovšem limit, že je možné použít bezplatně pouze pro jeden účet na Redmine. Pak už je potřeba placená verze.

LibreOffice Impress Remote je aplikace, která umožňuje přepínat slidy v prezentaci pomocí telefonu.

QR Droid sloučí k načítání QR kódů a zobrazení toho, co pod QR kódem je. Aplikaci jsem nahradil aplikací Google Lens, která kromě přečtení QR kódu umí víc.

  • it/software/android-mobilni-aplikace.txt
  • Poslední úprava: 2023/12/04 20:35
  • autor: Petr Nosek