it:software:android-mobilni-aplikace

Android - mobilní aplikace

Google Authenticator přidává do vašich online účtů další úroveň zabezpečení prostřednictvím druhého kroku ověření při přihlášení. To znamená, že kromě hesla je nutné také zadat kód vygenerovaný aplikací Google Authenticator v telefonu.

Ověřovací kód lze v telefonu v aplikaci Google Authenticator vygenerovat, i když nejste připojeni k Wi-Fi nebo mobilní síti.

Mobilní klíč eGovernmentu je pro mobilní platformu Android vydaná Ministerstvem vnitra umožňuje jednoduché a rychlé přihlášení do Datových schránek i řady dalších webových aplikací veřejné správy bez nutnosti zadávat složité jméno a heslo.

Keepass2Android je open-source správce hesel pro Android. Čte a zapisuje .kdbx soubory v databázovém formátu používaném populární aplikací KeePass 2.x pro systém Windows a další operační systémy.

MojeID Klíč je aplikace pro snadné zabezpečení účtu mojeID.

Adidas running by Runtastic je docela šikovná aplikace pro běhání. Nevyužil jsem její plný potenciál, protože jsem ji nahradil smart watch a softwarem v hodinkách. Nicméně pokud bych hodinky neměl, tak bych ji asi dál používal.

Garmin Connect je aplikace k chytrým hodinkám Garmin.

Connect IQ Store je obchod s pluginy pro chytré hodinky Garmin.

Jízdní řády IDOS pro vyhledávání spojení na MHD.

Jízdní řády alternativní aplikacae od Seznam.cz na vyhledávání MHD spojů.

iRIS - tato aplikace zobrazuje aktuální polohu všech vozidel a aktuální odjezdy v systému IDS JMK, včetně MHD Brno, Blansko, Kyjov, Břeclav, Vyškov, Adamov, Hodonín, Znojmo, regionálních autobusů, vlaků a další informace o dopravě (např. výluky, mimořádné události).

Poloha vozidel se přenáší pomocí dopravních dispečinků CEDRIS a RIS. Poloha vozidel je aktualizována přibližně každých 10 sekund.

RegioJet aplikace na rezervaci a nákup lístků přes RegioJet - dříve Student Agency.

Uber - Objednat si jízdu - alternativa k Taxi.

Pumpdroid zobrazuje ceny paliv v okolí (benzín, nafta, LPG). Pravdou je, že jsem aplikaci nikdy moc nevyužil. Spíše jsem se skrz ni párkrát porozhlédl po okolí a zvyknul jsem si tankovat u benzinek, které mám vyzkoušené a pocestě. Nicméně s přechodeme na elektromobil už pro mě bude aplikace brzy zbytečná.

Waze komunitní navigace.

Mapy.cz navigace a doprava - aplikaci používám kvůli hodinkám Garmin a turistice. Můžu si najít mapu a stáhnout ji do hodinek.

Booking používám při hledání vhodného ubytování a využíval jsem zejména v Asii.

Airbnb se mi osvědčila na dlouhodobější ubytování - delší než měsíc.

Tečka je aplikace na správu certifikátu očkování na COVID.

ParkSimply slouží k nákupu parkovacího lístku, když někde cestuju autem. V mém případě je to často Brno.

Kiwi.com na nákup a správu letenek.

GPS Test jsem používal na telefonu ve chvíli, kdy jsem potřeboval ověřit, jestli funguje GPS telefonu správně.

JuiceSSH - SSH Client je SSH klient pro Android.

Fing - Network Tools je nástroj k vyhledání dalších počítačů na stejné síti, jako je připojený mobilní telefon. Zpočátku jsem ho využíval, později jsem ho nahradil aplikaci WiFiman.

WiFiman je nástroj pro otestování rychlosti WiFi, zmapování obsazenosti kanálů WiFi a mimo jiné ho také využívám ke zjištění okolních počítačů na síti a jejich IP adres.

Wifi Analyzér je nástroj pro zmapování obsazenosti kanálů WiFi. Nakonec jsem tento nástroj nahradil nástrojem WiFiMan

TP-Link Deco je aplikace na nastavování WiFi sítě TP Link.

DNS Changer - IPv4 & IPv6 je nejjednodušší způsob, jak změnit DNS a najít nejrychlejší DNS server pomocí DNS Server Speed ​​Test. Funguje jak pro mobilní síťová data, tak pro připojení Wi-Fi bez root a podpory IPv4 a IPv6 DNS adres. Můžete si vybrat ze seznamu předkonfigurovaných veřejných serverů DNS nebo přidat svůj vlastní server DNS.

MacroDroid - Device Automation je výkonný nástroj pro automatizaci a konfiguraci vašeho zařízení, který se snadno používá díky jednoduchému uživatelskému rozhraní a logickému procesu nastavení krok za krokem.

V dokumentaci jsem našel proměnné, které jde v MacroDroidu použít, přičemž všechny nejsou v nabídce samotného MacroDroidu: https://macrodroidforum.com/wiki/index.php/Magic_text

ChatGPT aplikace pro práci s generativní AI ChatGPT.

SMS Backup & Restore aplikace na uložení SMSek a výpisů volání. Použil jsem ji zatím jednorázově, abych uložil data z původního telefonu na Google disk a mohl archivovat nebo obnovit v novém telefonu.

Screen Stream Mirroring je aplikace, který streamuje všechno, co udělám na telefonu. Takže použití je například, když chci na prezentaci ukázat, co dělám na telefonu. Spustím aplikaci a na počítači zapnu program VLC, otevřít nové médium a pak URL tedy IP adresu zařízení a port. Například takto:

tcp://192.168.1.54:5000

Meta Business Suite slouží ke správě firemních stránek na Facebooku (Meta) přes mobilní telefon.

Redminer je mobilní aplikace k Redmine. Redmine je svobodný a open source softwre pro řízení projektů a bug tracking systém. Aplikace vypadá docela slibně, vnímám ovšem limit, že je možné použít bezplatně pouze pro jeden účet na Redmine. Pak už je potřeba placená verze.

LibreOffice Impress Remote je aplikace, která umožňuje přepínat slidy v prezentaci pomocí telefonu.

QR Droid sloučí k načítání QR kódů a zobrazení toho, co pod QR kódem je. Aplikaci jsem nahradil aplikací Google Lens, která kromě přečtení QR kódu umí víc.

Adobe Scan: skener PDF, OCR přemění vaše zařízení ve výkonný skener, který automaticky rozpozná text (OCR) a umožní vám vytvářet digitální dokumenty, jako jsou soubory PDF a JPEG. Nejinteligentnější aplikace na skenování. Skenujte cokoli – účtenky, poznámky, dokumenty, fotografie, vizitky, tabule – jejichž textový či fotografický obsah můžete používat opakovaně.

Správce souborů správce souborů, který umožňuje i připojení k LAN síti se sdílenými složkami Windows.

Total Commander - file manager správce souborů do kterého je možné doinstalovat pluginy pro LAN - sdílené složky Windows, FTP, SFTP a další.

Pošta Online - dříve jsem používal proto, že jsem tam měl nahrané zákaznické kartičky, abych nemusel vyplňovat údaje pro poslání doporučeného dopisu. Nicméně kartička jde přidat do Google peněženky a nemám aktuálně důvod aplikaci používat.

CapCut jsem dostal jako doporučený program na stříhání a vytváření videí v telefonu.

Open Camera mi pomáhala nastavit některé detaily při nahrávání videí, které základní aplikace telefonu neuměla. Například jsem potřeboval zvuk z připojeného externího mikrofonu a ne interní mikrofon telefonu.

Yatse je aplikace, která stojí rozhodně za nákup a neumím si bez ní představit ovládání multimediálního centra Kodi.

Pro plnou funkcionalitu je potřeba koupit Legacy Unlocker for Yatse

Když jsem chtěl ovládat z Yatse hlasitost reproduktoru, musel jsem doinstalovat ještě tento plugin UPnP receiver plugin for Yatse.

Kore Official Remote for Kodi je oficiální ovladač pro Kodi. Jednoduché, snadno použitelné a krásné dálkové ovládání, které vám umožní ovládat vaše centrum médií Kodi® / XBMC™ ze zařízení Android™.

VLC for Android je bezvadná aplikace na přehrávání videí. Nic jiného nepoužívám ani na desktopu, proto to byla jasná volba i na Android.

IP Webcam změní váš telefon do síťové kamery s několika možnostmi zobrazení. Podívejte se na svůj fotoaparát na libovolné platformě s přehrávač VLC nebo webového prohlížeče. Stream videa uvnitř WiFi síti bez přístupu k internetu. Koupil jsem si plnou verzi.

Larix Broadcaster změní telefon na webovou kameru a streamuje skrze protokol RTSP. Výhodou je, že spojí video a zvu dohromady. Některé aplikace streamují zvuk a obraz zvlášť a je pak problém se synchronizací.

DroidCam Webkamera proměňuje smartphone ve webovou kameru.

Reolink je snadno ovladatelný bezpečnostní kamerový monitorovací systém app. To vám umožní lokálně nebo vzdáleně přistupovat k IP kamery a NVR na mobilních zařízeních.

Hik-Connect - for End User je navržena pro práci se zařízeními Hikvision, jako jsou digitální videorekordéry, NVR, kamery, videointerkom a bezpečnostní ovládací panely.

Fotoskener od Fotek Google je aplikace pro skenování fyzických fotografií telefonem.

Vocal Pitch Monitor zobrazuje výšku zvuku přivedených z mikrofonu na grafu v reálném čase. Horizontální osa nastane čas a na svislé ose se stal měřítku. Vhodné pro zpěváky a muzikanty.

Pro Metronome je digitální metronom. Zdá se, že aplikace už není vyvíjena a na novější Android nelze ani nainstalovat. To mě dost zklamalo. Poslední datum aktualizace aplikace: 22. 11. 2016

Music Sight Reading II je aplikace na trénování čtení not z listu. Bohužel je poslední datum aktualizace 7.7.2017, není aktivně vyvíjena a na novějších Androidech nepůjde ani nainstalovat.

iReal Pro je aplikace pro jazzové hudebníky, kteří dokážou hrát podle akordických značek.

Naučit se číst hudbu je trošku nešikovný překlad/název aplikace. Je určena pro učení se čtení not.

Stocard jsem používal proto, že nesnáším nošení věrnostních karet v peněžence. Nyní jsem ale přešel na Google peněženku, skrz kterou lze funkčně dělat víc - včetně placení.

ShinePhone je aplikace na vyčítání dat ze solární elektrárny GroWatt.

Spotové ceny elektřiny nyní je aplikace na přečtení aktuálních spotových cen. Aplikaci jsem začal používat, protože mě zajímají ceny s DPH a bylo možné si tam přidat DPH 21%.

AccuWeather Počasí je aplikace na předpověď počasí.

Mi Home aplikaci na smart zařízení od Xiaomi. Například robotický vysavač.

AnkiDroid kartičky je aplikace, které pomáhá s učením.

Thermomix Cookidoo App je oficiální aplikace Thermomix® Cookidoo® vám poskytuje přístup k rostoucímu univerzu lahodných receptů Thermomix.

Feedly - Smarter News Reader je RSS čtečka.

Rohlik.cz - nakupování potravin přes internet.

Termux - linuxový terminál v Androidu. Google začal s aplikací dělat problémy, takže pro instalaci aktuální verze je doporučeno přejít na tento odkaz.

Zdraví na klik – VoZP – mobilní aplikace Vojenské zdravotní pojišťovny České republiky (VoZP)

Sencor HOME - aplikace k smart zařízením Sencor.

  • it/software/android-mobilni-aplikace.txt
  • Poslední úprava: 2024/05/05 16:15
  • autor: Petr Nosek