it:marketing:google-ads:automaticke-pouziti

Automatické použití

V sekci doporučení jsou automatická doporučení, které nejsou dle mého názoru vhodně zdokumentovaná. Nelze z nich vyčíst, k čemu jsou dobrá. Zde Vysvětlím zde tedy jejich funkci.

Pro hlubší a další pochopení automatických použití může pomoci youtube video. Slidy k přednášce jsou zde.

☑ Použijte optimalizované střídání reklam

To asi jediné je srozumitelné. Google si otestuje, které nadpisy a reklamy z toho množství fungují nejlépe a ty upřednostňuje v použití.

☐ Přidejte responzivní reklamy ve vyhledávání

Týká se spíše starých účtů a starých reklam, kdy se nekladl důraz na responzivní reklamy. Staré reklamy už není možné používat a aktivace tohoto použití vede k tomu, že Google staré reklamy převede na responzivní. Vzhledem k tomu, že staré reklamy nemám nikde použité, tak toto pole pro mě pozbývá smysl.

☑ Vylepšete své responzivní reklamy ve vyhledávání

Když se tvoří responzivní vyhledávací reklama, tak má až 15 nadpisů a 4 delší popisy. První věc je, že je důležité vyplnit opravdu všechny možnosti a získat co nejvyšší hodnocení reklamy. Jak reklama běží, tak je vidět její hodnocení - jestli je vysoce hodnocená, jestli je podprůměr atp. Vysoce hodnocená reklama je samozřejmě správně a má to dopady i na aukce.

Časem se ovšem hodnocení reklamy může propadnout. A pokud to člověk opravdu pravidelně nesleduje a ve větším množství reklam to může být i složité, tak je dobré mít zapnuté vylepšete své responzivní reklamy ve vyhledávání. Google reklamy nevylepší a nemá jak, proto je název poněkud zavádějící. Ale užitečné je, že jakmile se stanou některé reklamy nekvalitní, tak na to upozorní právě v doporučeních a lze tak rychle sjednat nápravu.

☐ Oslovte více uživatelů díky partnerským webům Googlu ve Vyhledávací síti

Oslovování partnerský webů není až tak zajímavá záležitost.

☐ Odstraňte nadbytečná klíčová slova

Spíše kvůli hygieně účtu. Někdy to ale nemusí dávat smysl. Jsou situace, kdy chci mít nadbytečná klíčová slova. Tady je popis, co se odstraňuje:

 • Keywords are from the same ad group
 • Keywords are near-exact variants of each other-Keywords do not have URL overrides, or if they do, the overrides must be the same
 • Keywords have the same match type
 • Keywords have the same bidding strategy and bids
 • When deciding which keyword duplicate to remove the system focuses on keywords with more conversions (or more clicks, or more impressions, in that order, depending on data availability)

☐ Odstranění nezobrazujících se klíčových slov

Opět kvůli hyigieně a nemusí dávat vždy smysl. Tady jsou okolnosti, za kterých budou slova odstraněny:

 • The keyword's parent ad group, campaign, and customer must all be active. The keyword can be active or paused.
 • The keywords in your account have not received any traffic for the previous 12 months or more.
 • The keyword must have one of two statuses: “Low search volume” or “low quality score”.

☑ Použít optimalizované cílení

Nejlepší na display a discovery reklamy. Ne pro search reklamy. Identifikuje lidi, co mají vysoký potenciál konverze. Sbírá informace o lidech, kteří vyhledávali klíčová slova účtu a pak zobrazuje vhodně bannery. Cílí na uživatele, co mají podobné chování jako lidé, kteří klíčová slova vyhledávali.

☑ Přidejte segmenty publik pro přehledy

Vytvoří publika na základě toho, že mi jací lidé chodí na web. Ovšem segmenty se nemohou sami použít. O použití rozhoduji já. Jen mám pak možnost si z publik/segmentů vybrat.

☐ Přidat nová klíčová slova

Není moc doporučeno zapínat, protože ne vždy to v češtině dává smysl. Pokud se zapne, tak tato funkce už reálně zasahuje do reklam.

☐ Přidejte klíčová slova ve volné shodě

Dříve nebyla volná shoda příliš přívětivá, od prosince 2022 zaznamenala přepracování. Volná shoda je schopná zajistit šiřší škálu vyhledávacích dotazů. Obecně by to mělo přinést kolem 20-30% konverzí. Systém pozoruje výkon klíčových slov. Pokud systém vidí, že je hodně vysoký objem vyhledávání. Vezme si klíčové slovo u kterého je potenciál. Obecně je to spíše nebezpečná akce, protože zasahuje do účtu. Lepší varianta je nezapínat. Když systém nabídne doporučení, tak nejprve otestovat.

☐ Použijte rozšíření o Obsahovou síť

Vytvoří obsahové reklamy ze search reklam. Je to search reklama a jen se zobrazuje ještě někde jinde.

☐ Zvyšte pomocí cílového podílu zobrazení účinnosti nabídek

Ideální pro brandové reklamy. Nastavuji maximální CPC. Cílem je, abychom se zobrazili v horní části vyhledávání.

☐ Nastavte cílovou CPA

Proběhne pouze v momentě, kdy je biding na maximalizace konverze.

☐ Nastavte cílovou návratnost investic do reklamy (ROAS)

☐ Úprava cílů CPA

☐ Upravte své cíle návratnosti investic do reklamy (ROAS)

 • it/marketing/google-ads/automaticke-pouziti.txt
 • Poslední úprava: 2023/03/22 12:48
 • autor: Petr Nosek