it:iot:solarpilot

Solarpilot

K projektu Solarpilot mě přivedla moje nová solární elektrárna Growatt. Abych byl upřímný, tak velmi negativní zkušenosti se značkou Growatt a tím, že neumožňují elektrárnu dostatečně ovládat a pomoci tak zvýšit cenovou návratnost. S volbou elektrárny jsem udělal chybu, že jsem si všechno dostatečně dlouho neprostudoval, nepodíval se na to, že značka je tragická a kutilové se snaží vytvářet užitečný software pro elekrárnu, protože Growatt takový software nemá a ani nijak nespolupracuje.

Kdybych dnes volil solární elekrárnu, tak půjdu do značky Victron Energy - je vidět, že mají i přístupné API atp. Ale to je jiný příběh.

Co tedy naplat. Musím si poradit s tím co mám. Podobně jsou na tom i jiné značky a proto podle mě i vzniknul projekt Solarpilot. Projekt Solarpilot je v ranné fázi, ale zdá se, že brzy nabídne mnohem více.

V tuto chvíli umí Solarpilot načíst data ze spotového trhu a v případě záporné ceny vypnout přetoky ze solární elekrárny do sítě. Ale to se brzy rozšíří.

Budu zkoumat nabídky těchto obchodníků s energií:

Wallbox s otevřenou dokumentaci: wallbox KEBA KeContact P30. Předpokládám, že bude softwarově začleněný do Solarpilota.

V přednášce jsem se inspiroval, že existuje projekt OpenEVSE, který ukazuje, že je možné si jednoduše vytvořit vlastní open source wallbox.

  • it/iot/solarpilot.txt
  • Poslední úprava: 2023/12/31 00:36
  • autor: Petr Nosek